ברוכים הבאים!

אודות המיזם "שואלים"

מהו מיזם "שואלים"?

מטרת המיזם לאפשר למידה חדשנית, משמעותית ורלוונטית בכל תחום לימודי. במקום למידה פסיבית מצד התלמידים, במקום למידה אחידה בצורתה שאינה מתאימה לחלק גדול מהתלמידים, במקום למידה שמתרחשת רק בין כותלי בית הספר בזמנים מוגדרים, המיזם מספק למידה שבאה מיוזמת התלמידים, בצורה ובנושאים שהתלמידים בוחרים, למידה שמתרחשת בכל זמן ובכל מקום, בדרך הביתה, בטיול או מול המחשב. 

אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופת הקורונה, כאשר למידה מרחוק תופסת בה מקום מרכזי, כאשר שיטת ההוראה המעבירנית הופכת ללא רלוונטית. השליטה המוחלטת בתלמידים שמאפיינת את ההוראה המסורתית כבר לא אפשרית בהוראה מרחוק. משמעות הדבר שהגיע הזמן להעביר את יוזמת הלמידה אל התלמידים. 

התלמידים שואלים שאלות בנושאים שמעניינים אותם, דנים בשאלות אלו, מעלים השערות ומחפשים מידע באינטרנט. והמורה מלווה את הדיון ומשתמש בשאלות ותשובות התלמידים לשם יצירת למידה מעורבת ומשמעותית.

כיצד השימוש באתר מקדם את ההוראה שלי?

החלום של כל מורה לראות תלמידים שמחכים לשיעור, מתעניינים בנלמד בזמן השיעור, שואלים שאלות, מחפשים כיצד ליישם את הנלמד. מבקשים לקבל מידע נוסף. האם זה יכול להתקיים במציאות?

vince-fleming-_THUISs23CI-unsplash

התשובה היא בהחלט כן. תלמיד ששאל שאלה באתר, וחבריו שניסו למצוא את התשובה, מחכים בקוצר רוח להתיחסות המורה. מורה שמשלב בשיעורו את שאלות התלמידים הופך למשמעותי בעיניהם, והשיעור הופך לחשוב ורלוונטי.

אני עמוס/ה, למה שאשקיע עוד זמן באתר?

אכן, המורים עמוסים מאוד. עם זאת, האם לא היית משקיע/ה עוד קצת זמן על מנת להכין שיעור שכולם יחכו לו, שיעור שנוגע לרצונות הכי פנימיים של תלמידיך, שיעור של חיבור עמוק בין המורה לתלמידיו?

באתר “שואלים” תקבל/י ישירות למייל שלך הודעה אם מישהו מתלמידיך שאל שאלה, ענה תשובה או ביצע כל פעילות אחרת. תוכל/י לראות מה הייתה השאלה ולהחליט האם היא משתלבת בשיעור שתכננת, האם להתיחס אליה בקצרה בזמן שיעור או להפנות את התלמידים למקורות המידע המתאימים.

האם האתר בתשלום?

השימוש באתר הוא חינם. אמנם תחזוקת האתר עולה הרבה כסף, אך בשלב זה חשוב לנו ללמוד כיצד השימוש באתר תורם לקידום למידה חדשנית ומשמעותית. בעתיד השימוש הבסיסי באתר יישאר חינם, אך יתווספו תכונות פרימיום שיהיו בתשלום.

כיצד מצטרפים?

1. ממלאים את הטופס המצורף.

2. שולחים רשימת התלמידים.

3. מנהל האתר יוצר קבוצה חדשה.

4. מתחילים לשאול שאלות.

יש לי עוד שאלות

לאילו כיתות מיועד המיזם? כיתות ג’ – ח’.

לאילו מקצועות המיזם מתאים? לכל מקצוע לימודי.

איך יוצרים קשר? במייל: arielrus@gmail.com

אני מעוניין/ת להצטרף!